ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

ریچ اسنیپت خلاصه ای از سایت شما در نتایج جستجوی گوگل است. یعنی همان اطلاعات اضافی مانند رتبه بندی ستاره دار، تصاویر، قیمت و موارد دیگر که همراه با اطلاعات سایت در نتایج جستجوی گوگل مشاهده می شود. بهترین راه برای اضافه کردن ریچ اسنیپت ها استفاده از افزونه است. در این مقاله در مورد اینکه ریچ اسنیپت چیست توضیح داده و به معرفی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت و امتیاز دهی ستاره ای وردپرس می پردازیم.

ریچ اسنیپت (Rich Snippets) چیست ؟

ریچ اسنیپت ها در واقع نتیجه اضافه کردن یک قطعه کد HTML به نام نشانه گذاری اسکیما (Schema) به محتوای شما هستند. نشانه گذاری اسکیما قابل رویت برای کاربران انسانی نیست اما کمک بزرگی به موتورهای جستجو برای درک بهتر محتوای صفحات وب می کند. نشانه گذاری اسکیما (Schema markup) که داده ساختار یافته (Structured data) نیز نامیده می شود باعث می شود کار موتورهای جستجو برای خزیدن، سازمان دهی کردن و نمایش محتوای شما راحت تر شود.

داده ساختار یافته با موتورهای جستجو ارتباط برقرار کرده و به آنها می گوید که محتوای شما چه معنی دارد. گوگل از داده ساختار یافته برای فهمیدن محتوای صفحه و جمع آوری اطلاعاتی مربوط به وب استفاده می کند. بدون نشانه گذاری اسکیما موتورهای جستجو تنها می توانند بگویند که داده شما چه می گوید و برای تشخیص اینکه چرا آنجا هستند باید تلاش بیشتری انجام دهند.

به عنوان مثال فرض کنید شما اطلاعات تماس شرکت خود را در فوتر سایت قرار داده اید. نشان دادن این اطلاعات در فوتر سایت برای بازدیدکنندگان انسانی کاملاً مفهوم است اما موتورهای جستجو باید تلاش بیشتری انجام دهند تا بفهمند این داده های خام چیستند. اما اگر از نشانه گذاری اسکیما استفاده کرده باشید، می توانید به موتورهای جستجو بگویید که این اطلاعات به جای اینکه یک سری داده های تصادفی باشند، اطلاعات تماس شما هستند.

همچنین گوگل از داده ساختار یافته برای فعال کردن ویژگی های خاصی در نتایج جستجو استفاده می کند. فرض کنید یک سایت بررسی فیلم دارید. تحت شرایط عادی در موتورهای جستجو عنوان فیلم، توضیحات صفحه و تاریخ و آدرس URL صفحه نشان داده خواهد شد. اما با استفاده از نشانه گذاری های اسکیما می توانید اطلاعات دیگری مانند نام شخص یا نویسنده بررسی و رتبه بندی ستاره دار نیز به اطلاعات نشان داده شده در موتورهای جستجو اضافه کنید. این اطلاعات نمونه ای از نشانه گذاری اسکیما هستند.

شما می توانید از ریچ اسنیپت ها برای نشان دادن انواع مختلف محتوا استفاده کنید. به عنوان مثال نام شخصی را در گوگل جستجو می کنید و علاوه بر نتایج جستجوی عادی، صفحه لینکدین او نیز مشاهده می شود یا یک دستور غذایی را جستجو کرده اید و اطلاعات دیگری مانند زمان آماده سازی غذا برای شما نمایش داده می شود یا یک رویداد خاص را جستجو کرده و جزئیات RSVP آن نیز ظاهر می شود. همه این موارد نمونه هایی از نشانه گذاری داده هستند.

حال که یک دید کلی در مورد اینکه ریچ اسنیپت چیست پیدا کردید، به معرفی انواع ریچ اسنیپت گوگل می پردازیم.

انواع ریچ اسنیپت گوگل

ریچ اسنیپت هایی که می توانید در گوگل استفاده کنید شامل موارد زیر است:

 • رتبه بندی ستاره دار
 • ویدئو ها و عکس های جاسازی شده
 • اطلاعات محصولات
 • آدرس ها و شماره تلفن ها
 • زمانی که برای پخت یک غذا لازم است (در دستورهای آشپزی)
 • اطلاعات مقاله
 • تاریخ، زمان و مکان یک رویداد

افزونه های ریچ اسنیپت و اسکیما امکان اضافه کردن نشانه گذاری اسکیما به وب سایت وردپرسی را می دهند. با اضافه کردن اسکیما، ریچ اسنیپت ها در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شده و شانس سایت را برای بهتر دیده شدن و افزایش ترافیک بالا می برند. به همین دلیل افزونه های ریچ اسنیپت جزء بهترین افزونه های سئو وردپرس نیز هستند.

در ادامه مقاله بهترین افزونه های ریچ اسنیپت وردپرس برای امتیاز دهی ستاره ای را معرفی کرده و به بررسی ویژگی های آنها می پردازیم.

معرفی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت و امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

WP Review Pro

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

WP Review Pro بهترین افزونه ریچ اسنیپت وردپرس و از محبوب ترین افزونه ها است. این افزونه علاوه بر اینکه امکان اضافه کردن امتیاز دهی ستاره ای به نتایج جستجوی ارگانیک گوگل را می دهد، ویژگی های بسیار دیگری را نیز فراهم می کند که نوشتن بررسی های جذاب برای محتوا را آسان می کند.

با نصب این افزونه پیشرفته بر روی سایت وردپرسی خود می توانید به سرعت یک باکس بررسی را به هر بخش از محتوای خود اضافه کنید. این باکس ها حاوی رنج وسیعی از اطلاعات هستند که به خوانندگان کمک می کنند به سرعت اطلاعات و نکات کلیدی آیتمی که خوانده می شود را دریابند.

بعضی از المان هایی که می توانید در قسمت بررسی وارد کنید شامل نمره کلی، رتبه بندی ستاره دار، لیست مزایا و معایب، خلاصه محتوا و بسیاری موارد دیگر است.

افزونه WP Review دارای 16 قالب برای نشان دادن اطلاعات بررسی ها است که به شما امکان هماهنگ کردن آن را با قالب کلی وب سایت می دهد. همچنین در این افزونه گزینه ای وجود دارد که بتوانید بازخوردهای بازدیدکنندگان را دریافت کنید. این گزینه ها به کاربران اجازه می دهد رتبه بندی ستاره دار ارسال کنند، کامنت بگذارند یا کامنت دیگر کاربران را لایک/آنلایک کنند.

WP Review Pro چهارده نوع ریچ اسنیپت شامل مقالات، کتابها، مکانها، دستورات غذایی، بررسی ها و موارد دیگر را پشتیبانی می نماید. علاوه بر آن اگر دارای یک فروشگاه ووکامرس باشید می توانید قابلیت بازدید مشتری ووکامرس را با قابلیت های دریافت بازخورد WP Review Pro جایگزین کنید.

نسخه رایگان WP Review نیز وجود دارد که می توانید با آن باکس های بررسی با نشانه گذاری اسکیما مناسب ایجاد کنید. این افزونه تقریباً تمام ویژگی های اساسی نسخه Pro را دارد اما فاقد قابلیت هایی مانند رتبه بندی کاربر، عدم کنترل بر روی عرض و ترازبندی باکس های بررسی، نمایش رتبه بندی در تصاویر بندانگشتی است.

در مقاله آموزش افزونه WP Review می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

ویژگی های افزونه WP Review Pro به صورت خلاصه به شرح زیر است:

 • پشتیبانی 14 نوع ریچ اسنیپت
 • 16 طرح از پیش تعریف شده
 • چندین سیستم رتبه بندی (ستاره، پوینت، درصد، دایره، بند انگشتی ها)
 • رتبه بندی کامنت کاربر و بررسی
 • یکپارچه سازی با بررسی های مکان های گوگل
 • یکپارچه سازی با بررسی های Yelp
 • یکپارچه سازی با بررسی های فیسبوک
 • نوار نوتیفیکیشن و پاپ آپ

WP Rich Snippets (ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس)

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

WP Rich Snippets بهترین افزونه ریچ اسنیپت غیررایگان وردپرس است که به شما امکان اضافه کردن آسان ریچ اسنیپت ها را برای رنج وسیعی از داده ها می دهد. شما می توانید داده های ساختار یافته را برای بررسی محصولات، دستورهای آشپزی، مقالات، ویدئو و حتی رتبه بندی ویرایشگر/نویسنده اضافه کنید.

افزونه WP Rich Snippets دارای چندین افزودنی (add-on) است که امکان اضافه کردن ویژگی هایی مانند یکپارچه سازی با ووکامرس، شورت کد های سفارشی، اسنیپت ها برای لوکیشن و نقشه و بسیاری موارد دیگر را می دهد. برخی از ویژگی های کلیدی این افزونه عبارت است از:

 • نصب، پیاده سازی و پیکربندی آسان
 • مستندات گسترده و دقیق
 • پشتیبانی مفید و در دسترس
 • قابلیت ترجمه به زبان های دیگر
 • افزون های گسترده
 • انواع اسکیما
 • روش های زیاد برای رتبه بندی و بررسی محتوا (شامل درصد، رأی و رتبه بندی مجموع کاربران)

SNIP (ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس)

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

SNIP یکی از بهترین افزونه های پرمیوم و غیررایگان ریچ اسنیپت وردپرس است که به طور خاص برای محصولات ووکامرس طراحی شده است.

همانطور که می دانید افزونه WooCommerce پشتیبانی درون ساخته از نشانه گذاری اسکیما دارد و استفاده از یک افزونه ریچ اسنیپت همراه با آن باعث ایجاد تداخل می شود. اما نشانه گذاری اسکیمای درون ساخته ووکامرس مورد رضایت همه کاربران نیست و اکثراً ترجیح می دهند از افزونه دیگری برای این کار استفاده کنند. بعضی از افزونه های Pro این امکان را برای کاربرانشان فراهم می کنند که داده ساختار یافته درون ساخته ووکامرس را غیر فعال کرده و آن را با افزونه مورد نظرشان جایگزین کنند.

افزونه SNIP افزونه ای است که برای راه اندازی ریچ اسنیپت برای محصولات ووکامرس عرضه شده است. در مقاله آموزش افزونه SNIP می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

All in One Schema Rich Snippets

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

All in One Rich Snippets یک افزونه رایگان برای فعال کردن ریچ اسنپت ها در وب سایت وردپرسی شما و بهترین افزونه ریچ اسنیپت رایگان مخزن وردپرس است.

اگرچه این افزونه تمام اسکیماهایی که افزونه های پرداختی پوشش می دهند را ندارد اما برای یک افزونه رایگان پوشش دهی آن عالی است. اگر در سایت خود محصولات، رویدادها، بررسی ها یا دستورهای غذایی را انتشار می دهید، افزونه All in One Schema می تواند یک افزونه بودجه دوستانه باشد. البته این افزونه انواع دیگری از اسکیما را نیز پوشش می دهد که اگر مایل باشید می توانید در داخل افزونه آنها را بررسی کنید.

افزونه All in one Schema Rich Snippets کاملاً با پیشخوان وردپرس یکپارچه می شود و شما هیچ مشکلی از این لحاظ نخواهید داشت. بعد از نصب و فعال سازی افزونه هر زمان که یکی از انواع محتواهای پشتیبانی شده را منتشر می کنید می توانید یک اسکیما انتخاب کنید. سپس اطلاعات مربوطه شامل رتبه بندی ستاره، عنوان و نام نویسنده را وارد کنید و افزونه بقیه کارها را انجام خواهد داد.

هنگامی که محتوای شما توسط موتورهای جستجو ایندکس می شود یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، ریچ اسنیپت نشان داده شده و سایت شما را بالا می آورد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن به دست آورید مقاله آموزش افزونه All In One Schema Rich Snippets را مطالعه کنید.

افزونه All in One Schema Rich Snippets به صورت مرتب بروزرسانی شده و انواع مختلف محتوا را پشتیبانی می نماید. این افزونه دارای یک نسخه Pro می باشد که ویژگی های پیشرفته دیگری شامل موارد زیر را ارائه می دهد:

 • نتایج قابل توجه
 • افزایش بالقوه CTR
 • انواع مختلف پست ها
 • پیاده سازی JSON-LD
 • کدهای بهینه سازی شده
 • پشتیبانی فیلد سفارشی
 • قابلیت گسترده سازی آسان

WP Product Review (ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس)

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

اگر دارای یک وب سایت بررسی محصول هستید، WP Product Review یکی از افزونه هایی است که حتماً باید در سایت خود داشته باشید. این افزونه بهترین افزونه ریچ اسنیپت رایگان در مخزن وردپرس برای امتیازدهی ستاره ای نیز هست.

افزونه WP Product Review امکان اضافه کردن جزئیاتی مانند مزایا و معایب محصول مورد بررسی قرار گرفته و قابلیت رتبه بندی آنها در بخش های مختلف را می دهد. این افزونه صفحات شما را به بررسی های هوشمند با رتبه بندی ها، لینک های افیلیت، ریچ اسنیپت ها، شورت کد ها و بررسی های کاربر تبدیل می کند.

به عنوان مثال فرض کنید یک سایت بررسی گوشی های هوشمند دارید. WP Product Review به شما امکان اضافه کردن مزایای خاص گوشی هوشمند مورد نظر و جنبه های مثبت و منفی آن را می دهد. پس از آن می توانید این محصولات را در مقیاس های مختلف مانند طول عمر باتری، پردازشگر و سخت افزار، پشتیبانی، کیفیت دوربین و موارد دیگر رتبه بندی کنید.

اگر یک بازاریاب افیلیت هستید و می خواهید به سرعت حجم بالایی از ترافیک را دریافت کنید WP Product Review جایگزین خوبی برای WP Review Pro خواهد بود.

افزونه WP Product Review بررسی ارسال شده توسط کاربر را نیز پشتیبانی می کند. این افزونه تا به حال بیش از 50000 نصب فعال داشته و یکی از افزونه های محبوب وردپرس برای افیلیت مارکتینگ است. برخی از ویژگی های این افزونه عبارتند از:

 • کنترل کردن موقعیت بررسی ها با شورت کد
 • سفارشی سازی جدول بررسی
 • اضافه کردن جداول مقایسه
 • ایمپورت کردن اطلاعات محصولات آمازون

در مقاله آموزش افزونه WP Product Review می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Schema App Structured Data

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

این افزونه یکی دیگر از افزونه های محبوب وردپرس و بهترین افزونه امتیازدهی ستاره ای وردپرس برای گرفتن نتایج بهتر در جستجوی گوگل است. اگر بخواهید نشانه گذاری های اسکیما را بدون هیچ هزینه ای اضافه کنید، افزونه Schema App Structured Data گزینه خوبی است.

با استفاده از این افزونه می توانید نشانه گذاری Schema.org را برای تمام صفحات سایت، نوشته ها، اطلاعات بهره برداری محتوای دسته و نویسنده که قبلاً در سایت وردپرسی موجود بوده اضافه کنید.

این افزونه دارای نسخه Pro نیز هست که ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد. برخی از ویژگی های پیشرفته نسخه Pro عبارت است از:

 • محصولات ووکامرس
 • لینک تعاریف دسته و برچسب به ویکی پدیا، ویکی دیتا
 • ابزارک بررسی نوشته و برگه
 • نقشه برداری فیلد و پست سفارشی

WP-PostRatings (ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس)

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

WP-PostRatings یک افزونه امتیازدهی ستاره ای ساده و کاربردی وردپرس است که به خوانندگان شما امکان می دهد به مطالب و نوشته های موجود در سایت شما امتیاز دهند.

رتبه بندی و امتیاز دهی به نوشته ها راهی عالی برای دریافت بازخورد از خوانندگان در مورد نوشته ها است. با استفاده از امتیازی که خونندگان به نوشته های شما می دهند، می توانید ببینید که کدام یک از نوشته های شما محبوب بوده و متناسب با محتوای آنها، تعداد بیشتری از این نوع مطالب تولید کنید. رتبه بندی نوشته ها برای اهداف دیگری مانند گالری تصاویر ایجاد شده توسط وردپرس، وبلاگ های بررسی و غیره نیز استفاده می شود.

گوگل امتیازی که کاربران به نوشته های شما می دهند را به عنوان داده ساختاریافته در نظر گرفته و آنها را در نتایج جستجو نمایش می دهد.

در مقاله آموزش افزونه WP-PostRatings می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

kk star Ratings

ریچ اسنیپت چیست و بهترین افزونه های امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

kk Star Ratings یک افزونه امتیاز دهی ستاره ای برای وردپرس است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد اما متاسفانه در تاریخ انتشار این مقاله بروزرسانی نشده و با آخرین تغییرات وردپرس آزمایش نشده است. برخی ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • کاربر می تواند تعداد ستاره ها را در نوشته ها ، برگه ها و انواع پست های سفارشی قابل دسترسی عموم مشخص کند (این تعداد به صورت پیش فرض 5 است).
 • پشتیبانی از داده های ساختار یافته ریچ اسنیپت های گوگل که امتیاز دهی ستاره ای را در نتایج جستجو نشان می دهد.
 • کنترل کامل از طریق صفحه گزینه ها
 • غیرفعال کردن امتیاز دهی ستاره ای در نوشته هایی که به دسته های خاصی تعلق دارند.
 • و بسیاری ویژگی های دیگر

جمع بندی

در این مقاله به این سوال که ریپ اسنیپت چیست پاسخ داده و بهترین افزونه های آن را معرفی کردیم. تمام افزونه هایی که به عنوان بهترین افزونه ریچ اسنیپت و امتیاز دهی ستاره ای در این مقاله معرفی شده اند قابل دسترس، کاربر پسند و آسان بوده و امکان کنترل کامل اسکیما را می دهند. آنها نه تنها عملکرد صفحات وب را افزایش می دهند بلکه رابط کاربری صفحات را نیز جذاب تر می نمایند که باعث افزایش اشتیاق کاربر به پست های وبلاگ می شود.

هر افزونه ای را که انتخاب می کنید بهتر است نتایج را با ابزار Official Structured Data Testing بررسی نمایید تا مطمئن شوید پیاده سازی ها را درست انجام داده اید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (20 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

3 دیدگاه

 1. سلام من همه اینا رو تست کردم به جز اولی
  هیچ کدوم جواب نداده . ممکنه یه سر به سایت من بزنین ببینین مشکل خاصی داره که اینجوری میشه ؟
  ممنون مشم راهنمایی کنین وااقعا خیلی دنبال ستاره دار کردن هستم ولی نتیجه نگرفتم تا الان ..

  • برای ستاره دار کردن مطالب خودتون باید دو نکته رو مد نظر داشته باشید…
   اول اینکه مدتی زمان می بره تا مطالبی که دارید توی گوگل ستاره هاشون نمایش داده بشه!
   دوم هم خوشبختانه یا متاسفانه در چند روز گذشته به دلیل آپدیت شدن این قضیه از سمت گوگل شاهد از بین رفتن ستاره های بسیاری از سایت ها و پست ها بودیم و همین دلیل سبب شده که افزونه ها بصورت الزام باید بروزرسانی بشن.
   می تونید در هفته های آتی از افزونه هایی که بروزرسانی لازم رو انجام داده اند، استفاده کنید

 2. سلام
  افزونه schema pro هم خوبه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *